Вплив промислової автоматизації на робочу силу

Автоматизація обіцяє докорінно змінити “ландшафт”, в якому виконуються промислові процеси. Підприємства постійно шукають шляхи досягнення конкурентних переваг, тож використання технологій автоматизації широко поширене у багатьох секторах ринку. Автоматизовані процеси можна знайти на різноманітних робочих місцях. Наприклад, програмне забезпечення для адміністраторів баз даних, роботів, що використовуються на заводських складальних лініях, і повністю автономні центри доставляння.

У цій статті ми розглянемо, як промислова автоматизація впливає на поточну робочу силу та що ми можемо очікувати в найближчому майбутньому. Ми також дослідимо навички, які ставатимуть все більш важливими у міру розвитку ролі працівників разом із технологіями, з якими вони повинні працювати разом. Озброїтися належними навичками може бути найкращим захистом від потенційних неприємних наслідків промислової автоматизації.

Вплив широкої автоматизації на робітників

Глобальний бізнес-консультант McKinsey провів великі дослідження поточного та майбутнього стану автоматизації на робочому місці. Ось деякі важливі моменти, які варто взяти до уваги.

Підприємства використовують технології автоматизації для підвищення продуктивності, зменшення помилок, а також підвищення швидкості та якості. У деяких випадках автоматизація забезпечує результати бізнесу, які неможливо досягти лише за допомогою людських ресурсів. За оцінками, автоматизація може збільшити глобальну продуктивність на 0,8–1,4% на рік.

Більша кількість професій значно зміниться, аніж взагалі зникне через наслідки автоматизації. Приблизно половина робочих місць, на які припадає 16 трильйонів доларів заробітної плати, може бути принаймні частково автоматизована за допомогою наявних на цей час технологій. Автоматизація більше впливатиме на високо структуровану фізичну діяльність, яка є передбачуваною та повторюваною, наприклад, у виробничому та роздрібному секторах економіки.

Темпи та масштаби автоматизації робочого місця будуть залежати від технічних, економічних та соціальних факторів. Досягнення таких технологій, як обробка природної мови, дозволять використовувати автоматизацію на нових майданчиках. Соціальне прийняття автоматизації, а також витрати та наявні кваліфіковані ресурси також вплинуть на швидкість, з якою автоматизація стає повсюдною.

Люди продовжуватимуть працювати разом з машинами, оскільки промисловість прагне до більшої продуктивності. Очікується, що зміна робочої сили буде конкурувати з переміщенням, що відбулося в аграрному секторі на початку промислової революції. Очікується, що створення нових видів робіт, яких раніше не було, допоможе полегшити проблему осіб, переміщених шляхом автоматизації.

Організації, які вирішують впроваджувати процедури автоматизації промисловості, керуються бажанням упорядкувати свої виробничі лінії. Очікувані результати застосування автоматизованого підходу до промислових процесів — зростання продуктивності та посилений контроль якості. Перехід людських ресурсів від повторюваних завдань, які піддаються автоматизації, стане частиною майбутніх планів багатьох корпорацій.

Оскільки виробничі методи, що застосовуються промисловістю, переходять на більш автоматизовані системи, нові можливості будуть відкриті для поточної та майбутньої робочої сили. Фізична праця буде замінена більш інтелектуальними та творчими пошуками. Робітники перейдуть від виконання фізичних навантажень за попередніми ролями до програмування та обслуговування роботів та машин, які зараз виконують важку роботу. Так само як і у попередні технологічні революції, будуть створені нові професії, які неможливо уявити сьогодні.

Життєздатний набір навичок для інженерів з промислової автоматизації

Робототехніка, штучний інтелект (artificial intelligence, AI) та машинне навчання (machine learning, ML) продовжують розвиватись та розширювати можливості та сфери діяльності, які можна виконувати автономно. Найближчі десятиліття продовжуватимуть впроваджувати нові та інноваційні способи використання автоматизованих промислових процесів. Інженери з автоматизації повинні будуть розробляти, контролювати та обслуговувати ці системи.

Працівники, які хочуть процвітати на майбутніх промислових підприємствах, потребуватимуть істотно іншого набору навичок, ніж у минулому. Буде недостатньо бути самовідданим працівником, який зможе виконати складне завдання з неймовірною точністю. Вам знадобиться більш широкий і універсальний набір навичок, якщо ви хочете процвітати в автоматизованому робочому середовищі.

Ось огляд найцінніших навичок для тих, хто цікавиться кар’єрою інженера з автоматизації:

  • Потужні ІТ-навички та технічний досвід. Поєднання технічного досвіду щодо систем ПЛК та навичок інформаційних технологій (ІТ) дає кандидатам міцну основу для працевлаштування на посаду інженера з автоматизації. Оскільки відділи інформаційних технологій та операційних технологій перетворюються на цілісну сутність, володіння навичками в обох дисциплінах робить людину більш цінною для потенційних роботодавців. Деякі конкретні системи, які широко використовуються, включають Citect, ClearSCADA та Cimplicity. Досвід впровадження та обслуговування сучасних промислових систем — це дуже потрібна майстерність.

Інженерам з автоматизації потрібен добре сформований набір навичок, які можуть задовольнити гнучкі вимоги швидкоплинної галузі, що постійно розвивається. Це не місце для самотнього інженера, який трудиться в самотньому офісі. Робота в команді та м’які навички настільки ж важливі, як і технічна експертиза, яку окрема особа приносить в команду.

Спеціальні навички, яких прагнуть роботодавці

Дослідження, проведене популярним сайтом вакансій ZipRecruiter, показує, що існують певні навички, які потрібні організаціям, що прагнуть найняти інженерів з автоматизації. Ось перелік найкращих навичок, необхідних роботодавцям для посад інженерів з автоматизації:

  • Досвід роботи з програмованими логічними контролерами (ПЛК);

Деякі навички, на яких майбутні співробітники можуть зосередитися у своїх резюме, не настільки актуальні, як вони думають, для отримання посади в галузі автоматизації. Досвід роботи з SQL, HTML та специфічними базами даних не обов’язково є дуже потрібний потенційним роботодавцям.

Майбутнє промислової автоматизації

Завжди небезпечно прогнозувати майбутнє технологічних дисциплін. Завжди існує потенціал відкриття, що змінює парадигму, щоб зруйнувати попередні очікування та представити нові напрямки інновацій.

При цьому можна зробити деякі узагальнення щодо того, що чекає найближче майбутнє на світ промислової автоматизації. Наступна промислова революція, також відома як Industry 4.0, базується на використанні автоматизації та робототехніки. Вона обіцяє докорінно змінити майбутнє виробничих та інших промислових об’єктів.

Зростання рівня інтелекту та гнучкості, вбудованої в автоматизовані системи та рішення, розширює їх застосування в промислових умовах. Ці системи простіше у використанні та програмуванні, ніж їх попередники, і користуються широким поширенням у багатьох секторах ринку. Такі події, як повністю автоматизовані заводи та автоматизовані транспортні засоби з керуванням, дозволяють компаніям підвищувати продуктивність непередбачуваними способами.

Попит на кваліфікованих інженерів з автоматизації тільки виграє від подальшого впровадження автоматизованих промислових рішень. Машини, які обіцяють мінімізувати вартість фізичної праці, потрібно розробляти, програмувати, встановлювати та обслуговувати. Це відкриває інженерам з автоматизації численні можливості виконувати важливі ролі в новій робочій силі, що є результатом прийняття суспільством промислової автоматизації.